ЗАСОБИ НАВЧАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ: ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТРЕНІНГ ДЛЯ УПРАВЛІНСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ
DOI:
https://doi.org/10.32782/psy-visnyk/2021.1.6Ключові слова:
навчання, тренінг, підприємство, управлінський персонал, професійно важливі якостіАнотація
Сьогодні українські підприємства характеризуються підвищеним інтересом до питань управління персоналом. Кількість персоналу, його вартість та якість, а саме професійні знання, уміння та навички, є чи не основними чин- никами, що впливають на ефективність та конкурентоспроможність компанії на вітчизняному та світовому рин- ках. Науково-технічний прогрес – один з основоположних факторів сучасного економічного розвитку – передбачає навчання та професійний розвиток персоналу як найважливішу умову кардинального вдосконалення робочої сили, покращення її характеристик на ринку праці. Все більше місцевий менеджмент усвідомлює потребу в кадровому плануванні, зараз плануються кількість та вартість персоналу, який потрібно залучити до певної сфери управління. Але процеси планування розвитку людських ресурсів, тобто знання та вміння, що їх працівники мають демонстру- вати на робочих місцях, усе ще в зародковому стані на українських підприємствах. У статті висвітлено питання навчання управлінського персоналу на підприємстві засобами психологічного тре- нінгу. Надано принципи навчання та критерії оцінювання якості навчання.
Посилання
Бакирова Г.Х. Управление человеческими ресурсами. Санкт-Петербург : Речь, 2003. 152 с.
Воротынцева Т., Неделин Е. Строим систему обучения персонала. Практическое руководство для специалистов по обучению. Санкт-Петербург : Речь, 2008. 128 с.
Гуревич А.М. Ролевые игры и кейсы в бизнес-тренингах. Санкт-Петербург : Речь, 2007. 144 с.
Иванова Е.В. Тренинг управления изменениями в организации. Санкт-Петербург : Речь, 2007. 297 с.
Метафорическая деловая игра / [под ред. Ж. Завьяловой]. Санкт-Петербург : Речь, 2010. 128 с.
Пучина О.В. Аспекти якості освіти та професійного становлення управлінського персоналу. Вища освіта України. 2008. Додаток 3. Т. 3 (10). Тематичний випуск «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору». С. 421–425.
Сонин В.А. Психология решения нестандартных задач. Санкт-Петербург : Речь, 2009. 384 с.